Sobota, 5 września 2026
Imieniny: Dorota, Wawrzyniec, Urban

Dzierżawa gruntu pod przystań nad Netą. Miasto ogłasza przetarg

Reklamuj sie w tym artykule

Burmistrz Miasta Augustowa ogłosił pierwszy ustny przetarg nieograniczony na dzierżawę gruntu pod obsługę przystani jednostki pływającej. Chętni będą mogli składać oferty już 12 sierpnia 2026 r. o godz. 11:00 w Urzędzie Miejskim w Augustowie.

Co dokładnie jest do wydzierżawienia?

Przetarg dotyczy części nieruchomości oznaczonej numerem geodezyjnym 3419/2, położonej w Augustowie, obręb 3, przy ul. Kilińskiego. Powierzchnia gruntu to 12 m² (wymiary 1,00 m x 12 mb). Działka jest urządzona – znajduje się tam umocnienie nabrzeża rzeki Netty.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren przeznaczony jest pod publiczną zieleń parkową i bulwar. Nieruchomość położona jest w strefie ochrony Kanału Augustowskiego i jest wolna od obciążeń. Dzierżawca musi jednak liczyć się z zakazem grodzenia terenu.

Ile trzeba zapłacić i jakie są warunki?

Cena wywoławcza rocznego czynszu wynosi 5 172,00 zł netto, do czego doliczony zostanie podatek VAT w wysokości 23%. Osoby zainteresowane udziałem w przetargu muszą wpłacić wadium w wysokości 500,00 zł najpóźniej do 04 sierpnia 2026 r. – liczy się data wpływu na rachunek.

W przetargu mogą wziąć udział osoby fizyczne i prawne. Warunkiem uczestnictwa jest okazanie dowodu tożsamości, a w przypadku firm – wypisu z rejestru. Konieczne będzie także złożenie pisemnego oświadczenia o zapoznaniu się z warunkami przetargu. Z postępowania wykluczone są osoby i podmioty, które mają zaległości wobec Gminy Miasta Augustów.

Jakie obowiązki czekają na zwycięzcę?

Umowa dzierżawy zostanie zawarta na okres 10 lat. Zwycięzca przetargu będzie musiał wpłacić pełną kwotę wylicytowanego czynszu przed podpisaniem umowy. Wadium wpłacone przez wygranego zostanie zaliczone na poczet czynszu, a pozostałym uczestnikom zostanie zwrócone w ciągu 3 dni od zakończenia przetargu.

Osoba, która wygra przetarg, ale uchyl się od zawarcia umowy, straci wadium. Dzierżawca będzie musiał także na własny koszt uzyskać wszelkie zgody i zezwolenia niezbędne do prowadzenia działalności. Przed podpisaniem umowy powinien samodzielnie rozpoznać stan prawny nieruchomości.

Informacje organizacyjne

Przetarg odbędzie się w Sali Narad Urzędu Miejskiego w Augustowie przy ul. Młyńskiej 35, w pokoju 411. Aby przetarg był ważny, musi wziąć w nim udział co najmniej jeden uczestnik i zostać zgłoszone co najmniej jedno postąpienie.

Po zakończeniu przetargu zwycięzca zostanie zawiadomiony o terminie zawarcia umowy w ciągu 21 dni. Burmistrz Miasta Augustowa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu. Ogłoszenie zostało zamieszczone na tablicy ogłoszeń urzędu, na stronie internetowej urzad.augustow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.um.augustow.pl).

Dodatkowe informacje można uzyskać w pokoju 304 Urzędu Miejskiego lub pod numerem telefonu 87 643 42 23. Sprawa prowadzona jest pod numerem KL.III-680/4/68, a wcześniejsze uzgodnienia konserwatorskie oznaczono jako Kl. WKZ 534/5/d/79. Nieruchomość widnieje w księdze wieczystej o numerze SU1A/00013318/2.

Dlaczego to ważne dla mieszkańców?

Wydzierżawienie gruntu pod przystań przy ul. Kilińskiego to szansa na rozwój turystycznego i rekreacyjnego charakteru tej części Augustowa. Dzięki temu bulwar nad Netą może zyskać nową funkcję, która przyciągnie zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających miasto. To także przykład gospodarowania miejską nieruchomością w sposób, który może przynieść korzyści całej społeczności.

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności związanej z obsługą jednostek pływających powinny dokładnie zapoznać się z warunkami przetargu i przygotować wymagane dokumenty. Termin wpłaty wadium mija 04 sierpnia 2026 r., więc warto nie zwlekać z decyzją.

Zgłoś poprawkę do redakcji

Jeśli zauważyłeś błąd merytoryczny, nieścisłość lub chcesz sprostować informację - napisz do nas. Twoje zgłoszenie trafi bezpośrednio do redakcji.

Odpiszemy na podany adres e-mail.
TW

Tomasz Wyrzykowski

Redaktor naczelny 24 Augustów, od lat opisuje samorząd i inwestycje ważne dla mieszkańców miasta.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!